Wydawnictwo

JAK MYŚLĄ BOGACI

AUTOR: STEVE SIEBOLD

TYTUŁ ORYGINALNY: HOW RICH PEOPLE THINK

TŁUMACZENIE: MAGDA WITKOWSKA

CENA: 49,90 ZŁ (Z 5% VAT) STRON:248

PREMIERA: 22/03/2023

Autor książki „Jak myślą bogaci” porównuje zwyczaje w dziedzinie bogactwa klasy średniej do klasy światowej. Różnice są równie skrajne, co liczne. Strategia jest prosta: dowiedz się, jak myślą bogaci ludzie, rób to co oni i wzbogać się. Swoją wiedzę autor czerpie z licznych rozmów z milionerami. Przytacza know-how najbogatszych ludzi świata dając nam bezprecedensowy dostęp do ich stylu życia, biznesowych sekretów i porad.

Sposób prowadzonej przez Siebolda narracji sprawia, że treść jego książki jest jasna i zarazem łatwa do naśladowania. Jak sam wspomina, szukał surowej i nieocenzurowanej prawdy o tym, jak myślą bogaci ludzie a oni zgodzili się ów wiedzą z nim podzielić. Wynikiem setek rozmów jest ta brutalnie szczera książka, która niektórych zszokuje, a innych zainspiruje do działania. 

„Dla ludzi przeciętnych rozrywka jest ważniejsza niż majątek – bynajmniej jednak nie dlatego, że nie chcieliby go mieć, lecz dlatego, że nie wierzą, że faktycznie by mogli. Zamożność to dla nich tak abstrakcyjna koncepcja, że w ogóle się nad nią nie zastanawiają. Tymczasem bogactwo może zdobyć każdy członek społeczeństwa, w którym ceni się umiejętność rozwiązywania problemów. Ludzie wybitni wierzą, że miarą ich majątku może być wartość tworzonych przez nich rozwiązań.” – fragment książki