Wydawnictwo

O wydawnictwie

Jeśli chcesz zbudować statek,
nie gromadź ludzi, by zbierali drewno i rozdzielali obowiązki,
ale wzbudź w nich tęsknotę za rozległym i niekończącym się
morzem.

– Antoine Saint-Exupéry

Przede wszystkim jesteśmy czytelnikami. Książki nas zachwycają, uczą, poprawiają nastrój. Jak wszyscy czytelnicy szukamy w księgarniach tytułów wyjątkowych. Wypatrujemy książek, które w jakiś sposób nas zmienią: wpłyną na nasze życie lub sposób patrzenia na świat. I choć półki księgarń uginają się pod licznymi propozycjami wydawców, nie zawsze da się znaleźć “to coś”. Podczas tych nieefektywnych wizyt w księgarniach narodziła się idea samodzielnego wydawania książek takich, które chcielibyśmy przeczytać, a których na półkach po prostu nie ma. Tak powstało wydawnictwo Kompania Mediowa.

Zaczęliśmy od kryminału, ale kryminału wyjątowego, bo napisanego przez najlepszych polskich autorów, do tego opartego na faktach. Siedmiu pisarzy i sześć opowiadań, które zainteresują tak czytelnika fikcji jak miłośników literatury faktu. “Opowiem Ci o zbrodni” to książka, która prowadzi czytelnika ścieżką narracji fabularnej, ale jest osadzona w dosadnie prawdziwych zdarzeniach. Nastrój opowiadań jest tu jak w najlepszym kryminale, a historie prawdziwe jak prawdziwe potrafią być sądowe akta.

Kompania Mediowa jest wydawnictwem różnorodnych gatunków. Wśród naszych książek są propozycje literatury faktu, fikcja we wszelkich jej odmianach jak i poradniki. To, co łączy nasze książki to niezapomniany czas spędzony z lekturą.