O nas

Liczy się tylko obrana droga i kierunek...

Antoine de Saint-Exupéry

Kompania mediowa

Kompania Mediowa to producent programów telewizyjnych, filmów, koncertów, eventów, a także wydawca książek i treści on-line. Spółka ma duże doświadczenie w produkcjach na anteny polskich nadawców telewizyjnych jak TVN, TVN 24, HGTV, Player, TVP 1, TVP 2 i innych.

Kompania produkuje między innymi najbardziej popularny magazyn o książkach „Xięgarnia” z Agatą Passent, Filipem Łobodzińskim i Maxem Cegielskim. Realizuje też duże formy filmowe jak „Biesiada u Hrabiny Kotłubaj” – spektakl Teatru Telewizji w reżyserii Roberta Glińskiego. Produkcje Kompanii to  między innymi: „(L) Legenda” dla TVN/Playera, „Gwiazdy na tacy” z Beatą Sadowską, „Rozmowy w biegu” z Robertem Korzeniowskim czy „M jak mężczyzna” z Mariuszem Czerkawskim w TVN Active, „Polska na weekend 360” w TVN 24, „Drugie życie mebli” w HGTV. Kompania Mediowa produkuje też duże wydarzenia telewizyjne jak Gala Nagrody Literackiej NIKE, Gala Nagrody im. Wisławy Szymborskiej czy Gala Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Spółka zrealizowała też szereg koncertów, między innymi „Młynarski: awers – rewers” oraz zespołów „Zakopower”, „bratHanki” i wiele innych. Produkcje dokumentalne Kompanii były doceniane na wielu festiwalach, wsród nich „Rzeka”, „Biesiada z Gombrowiczem”, „Wyzwoleni”, „Ballada o jeleniu”. Firma zrealizowała też wiele spotów reklamowych i promocyjnych. Kompania Mediowa posiada własne zaplecze produkcyjne, które zapewnia samowystarczalność w większości działań. Dysponuje własną bazą sprzętu zdjęciowego i montażowego.

Kompania tworzy też własny portal poświęcony literaturze – „Xiegarnia.pl” oraz samodzielnie wydaje swoje publikacje książkowe. Firma (pod inną marką) działa od 2011 roku, a w obecnej formie od roku 2016. Jej założycielem i prezesem jest Maciek Starczewski.