O nas

Liczy się tylko obrana droga i kierunek...

Antoine de Saint-Exupéry

Kompania mediowa

Kompania Mediowa sp. z o.o. to firma zajmująca się szeroko pojętą działalnością medialną. Produkujemy na potrzeby kina i telewizji, od filmów dokumentalnych i programów rozrywkowych, po bardziej zaawansowane formy filmowe, jak reklama czy film fabularny. Jesteśmy też twórcą treści do internetu, a w najbliższym czasie planujemy także działalność wydawniczą.

Kompania Mediowa to zespół ludzi z dużym doświadczeniem w produkcji telewizyjnej i digitalowej. Współpracujemy z największymi nadawcami TV w Polsce: TVN, TVN 24, TVN 24 BiŚ, TVN Meteo Active, Player, TVP 1 i TVP 2. Produkujemy między innymi najbardziej popularny magazyn o książkach „Xięgarnia” z Agatą Passent i Filipem Łobodzińskim. Realizujemy też duże formy filmowe jak choćby „Biesiada u Hrabiny Kotłubaj” – spektakl Teatru Telewizji w reżyserii Roberta Glińskiego. Nasze produkcje to także „Gwiazdy na tacy” z Beatą Sadowską, „Rozmowy w biegu” z Robertem Korzeniowskim czy „M jak mężczyzna” z Mariuszem Czerkawskim w TVN Active oraz „Polska na weekend 360” z Aleksandrą Janiec i Kubą Poradą w TVN 24. Zrealizowaliśmy też szereg filmów dokumentalnych, spotów reklamowych oraz dużych koncertów na potrzeby telewizji. Produkujemy też gale telewizyjne, między innymi Galę Nagrody Literackiej NIKE, Galę Nagrody im. Wisławy Szymborskiej czy Galę Polskiej Rady Bizesu im. Jana Wejcherta.

Kompania Mediowa posiada własne zaplecze produkcyjne, które zapewnia samowystarczalność w większości naszych działań. Dysponujemy własną bazą sprzętu zdjęciowego, montażowego oraz transportem.

Firma działa od 2012 roku, a w obecnej formie od roku 2016. Jej Założycielem jest Maciej Starczewski, wcześniej producent w TVN 24 i RTL 7.