Wydawnictwo

OPOWIEM CI O ZBRODNI

Opowiem ci o zbrodni

OPOWIEM CI O ZBRODNI
historie prawdziwe

Takiej książki w polskich księgarniach jeszcze nie było. Sześć prawdziwych historii, które elektryzowały Polaków i sześciu najlepszych polskich pisarzy kryminałów: Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska. Różne punkty widzenia i różne sposoby opowiadania. Zebrane w tomie “Opowiem Ci o zbrodni” są próbą zrozumienia zdarzeń, które doprowadziły do tragedii. Każdy z autorów zanim zasiadł do pisania przeprowadził własne śledztwo: analizował okoliczności towarzyszące przestępstwom, rozmawiał z profilerami, patologami, psychologami, specjalistami kryminologami oraz analizował akta.

Na podstawie książki powstał scenariusz programu telewizyjnego, w którym narracja jest prowadzona przez samych pisarzy w charakterystycznych dla nich sposób. Dopełnieniem każdego odcinka są aktorskie rekonstrukcje wydarzeń przedstawionych w opowiadaniu, jak również  rozmowa autora z ekspertem, którego obecność okaże się niezwykle ważna dla przebiegu opowieści.

“Opowiem Ci o zbrodni” to jednocześnie książka i program telewizyjny, który od 17 października 2018 będzie nadawany w telewizji Crime+Investigation Polsat.

Małgorzata i Michał Kuźmińscy
„Najbardziej niepojęte okazuje się to, co prawdziwe”

Katarzyna Bonda
„To, co nieprzepracowane, wraca w postaci Przeznaczenia”

Igor Brejdygant
„Nigdy do końca nie pojmę, dlaczego człowiek zabija człowieka”

Katarzyna Puzyńska
„Nie można ufać nikomu, nigdy”

Wojciech Chmielarz
„W tej niewiarygodnej sprawie jest wszystko: miłosny trójkąt, zgubne namiętności, brutalny mord i ciało, które znika…”

Marta Guzowska
„Do tej pory, żeby opowiadać o zmarłych, kopałam ziemię; by opowiedzieć tę historię, przekopałam się przez tony akt”