Wydawnictwo

ŻYJ JAK GENIUSZ. Zadbaj o umysł, wzmocnij ciało, bądź nadzwyczajny

AUTOR: MAX LUGAVERE

TYTUŁ ORYGINALNY: THE GENIUS LIFE: HEAL YOUR MIND, STRENGTHEN YOUR BODY, AND BECOME EXTRAORDINARY

TŁUMACZENIE: PIOTR KOSTRZEWSKI

KATEGORIA: ROZWÓJ OSOBISTY

ISBN 978-83-960629-2-5

CENA: 49,90 ZŁ (Z 5% VAT)

STRON:264

PREMIERA: 14/06/2023

 

Naucz się żyć w zgodzie z własnym ciałem i umysłem. Dowiedz się jak doprowadzić swój organizm do wydajniejszego i lepszego stanu. Rady zawarte w „Żyj jak geniusz” pomogą ci pokonać zmęczenie, niepokój i depresję. Jeśli z nich skorzystasz będziesz żyć dłużej i szczęśliwiej.

Max Lugavere, autor bestsellera „Jedz jak geniusz”, wraca z nową książką, w której przedstawia rozszerzony program zdrowego żywienia i stylu życia.
W „Żyj jak geniusz” autor zgromadził dane globalnych badań nad cyklem okołodobowym, psychologią, zapobieganiem demencji, optymalizacją poznawczą i fizjologią ćwiczeń. Na ich podstawie pokazuje jak łączyć zdrowe wybory we wszystkich aspektach naszej codziennej rutyny: jedzeniu, ćwiczeniach, spaniu, detoksykacji i innych czynnościach, aby stworzyć zdrowe podstawy dla optymalnego zdrowia. Książka zawiera 21-dniowy plan Genialnego Życia, który obejmuje codzienne treningi, pomysły na posiłki, a także pomocne sugestie dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych. 

Max Lugavere jest filmowcem i dziennikarzem, zajmującym się zdrowiem i nauką. Jego książka Jedz jak geniusz. Bądź mądry, szczęśliwy i bardziej wydajny w Stanach Zjednoczonych stała się bestsellerem „The New York Times’a”. Lugavere jest także autorem i gospodarzem podcastu o zdrowiu The Genius Life, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu iTunes. 

„W jednym z badań zaobserwowano, że głównym czynnikiem rokowniczym zdrowych procesów poznawczych, niezależności i długiego życia japońskich stulatków i osób, które osiągnęły wiek 110 lat, jest niski poziom stanu zapalnego. Z niższym poziomem stanu zapalnego powiązanych jest jednak wiele zmiennych – głębokie więzi społeczne, nieprzetworzona dieta, codzienna aktywność fizyczna i poczucie celu życiowego, żeby wymienić tylko kilka.” – fragment książki